Balıklı Sümer Mağazaları

Süleyman Efendi Üsküp göçmeni bir ailenin ferdi olarak İstanbul’da yaşamaktadır. Üsküplü Süleyman Efendi ticaret hayatına yine İstanbul’da başlar. Böylelikle nesiller boyu sürecek olan ticaret serüveni başlamış olur.

Üsküplü Süleyman Efendinin oğlu Hasan Girişken askerlik vazifesi münasebetiyle gelmiş olduğu Adapazarı’nı kendine yakın hissederek burada yaşamaya karar verir. Aile artık Adapazarı’nda yaşamaktadır.

Üsküplü Hasan Girişken 1927 yılında ailenin ikinci kuşak temsilcisi olarak Adapazarı Uzun Çarşı’da manifatura ve kavafiye dükkânı açar. Uzun çarşıdaki dükkân 1951 yılına kadar Üsküplü Hasan Girişken tarafından işletilir.

1951 yılında bayrağı üçüncü kuşak temsilcisi Üsküplü Hasan Girişkenin oğlu Ömer Faruk Girişken devralır. Ömer Faruk Girişken aile geleneğini aynı dükkân ve ürün yelpazesi ile devam ettirir.

1987 yılında bayrak ailenin dördüncü kuşak temsilcisi Ömer Faruk Girişkenin oğlu Safa Girişkene devrolur. Safa Girişken ailenin ticari ahlak ve prensiplerini koruyarak çağın gereklerini karşılamak amacıyla köklü değişikliklere girmiştir.

İlk aşmada ürün yelpazesi, manifaturanın yanına tül-perde, ev tekstili, züccaciye, elektrikli ev aletleri departmanları da eklenerek son haline kavuşmuştur. Kurumsal kimliğin ikamesi ile artık Balıklı Sümer Mağazaları markalaşma sürecini başlatmıştır. Markalaşma süreci ile birlikte daha geniş kitlelere yerinde hizmet vermek adına franchising bayilikler oluşturularak şubeleşme yoluna gidilmiştir. Balıklı Sümer Mağazaları hali hazırda Adapazarı, Karasu, ve Sapanca franchise bayileri ile hizmetine devam etmektedir.

Misyonumuz

Müşteri odaklı hizmet anlayışını benimseyen verimli, yenilikçi ve kaliteyi ucuza sunan güvenilir bir işletme olmak.

Vizyonumuz

Faaliyet gösterdiğimiz tüm branşlarda sürekli gelişme anlayışı ile kaliteli ürün ve hizmet sunan öncü, dinamik ve lider bir işletme olmak.