Hakkımızda

İşletmemiz 1927 yılında Uzunçarşı'da birinci kuşak (merhum) Hasan Girişken (Üsküplü Hasan Efendi) tarafından ilk manifatura ve kavafiye mağazasını açması ile faaliyete başlamıştır.

1951 yılında Hasan Girişken'in oğlu (merhum) Ömer Faruk Girişken tarafından devir alınıp ikinci kuşak olarak faaliyetlerine devam etmiştir.

1987 yılında (merhum) Ömer Faruk Girişken'in oğlu Merve Safa Girişken üçüncü kuşak olarak işletmeyi devir almıştır. Merve Safa GİRİŞKEN'in işletmeyi devir alması ile işletmede köklü değişiklikler yapılmış; ürün yelpazesi genişletilmiş, işletme bünyesine manifaturanın yanında, tül-perde, ev tekstili, züccaciye ve elektrikli ev aletleri departmanlarını da katmıştır.

Bununla birlikte toptan satış mağazaları da işletme bünyesine dâhil edilmiştir. Bu Mağazalar; Orta mahalle Can sokak no: 8’de SAFA GİRİŞKEN TEKSTİL Toptan tül-perde mağazası ve yine Orta mahalle Can sokak no: 15’te SAFA GİRİŞKEN TEKSTİL Toptan manifatura, Ev Tekstili Mağazasıdır.

Sakarya halkına daha iyi hizmet vermek adına ilk mağazamız olan Adapazarı Uzun Çarşı No:26'daki mağazamız revize edilmiş ve daha sonra Karasu Plaj Caddesinde ikinci mağazamız faaliyete girmiştir. Sakarya'nın gelişmekte olan ilçesi Hendek'te üçüncü mağazamızı faaliyete girmiştir. Sakarya'nın yine gelişmekte olan Sapanca ilçesinde dördüncü mağazamız faaliyete girmiştir.

Merve Safa Girişken 2016 yılının ikinci yarısında kaliteden ödün vermeden büyüme prensibine bağlı kalarak bayilik vermeye başlamıştır ve buna paralel olarak Karasu,Sapanca,Hendek Mağazalarını franchise vermiştir.Karasu,Sapanca,Hendek Bayileri Balıklı Sümer markası altında faaliyetlerine devam etmektedir.

MİSYONUMUZ; Müşteri odaklı hizmet anlayışını benimseyen verimli, yenilikçi ve kaliteyi ucuza sunan güvenilir bir işletme olmak.

VİZYONUMUZ; Faaliyet gösterdiğimiz tüm branşlarda sürekli gelişme anlayışı ile kaliteli ürün ve hizmet sunan öncü, dinamik ve lider bir işletme olmak.
Patentli Markalarımız